Sezon 2023. Co będziemy organizować?

Sezon 2023. Co będziemy organizować?

Zapraszamy do lasu na Mazurach. W tym roku będziemy organizować m. in. leśne uczty, warsztaty kulinarne, słuchowiska, zajęcia jogi i pilates, a także leśne polegiwania.

Serdecznie zapraszamy Was na Mazury, do przepięknej wsi Sołtmany, zatopionej w nieprzebranych lasach Puszczy Boreckiej. Stąd najbliżej jest do Giżycka, słynnych Wilkasów oraz Sztynortu. W tym roku planujemy dla Was mnóstwo atrakcji, które będą odbywać się na polance pod lasem lub w samym lesie. 

 • Leśne uczty w wersji standardowej – nasze kultowe już uczty na podeście zawieszonym na niewielkiej skarpie w lesie. Podczas uczt podajemy mnóstwo pyszności m.in. mazurskie sery, wędzone ryby z dodatkami, esencjonalny rosół pokrzywowy z kluseczkami, słynny gulasz z dzika z jałowcem oraz czerwonym winem, przeróżne desery. Możecie spróbować też nietypowych smaków m.in. oliwy sosnowej, oliwy świerkowej, karmelizowanej kapustki, bułeczek tymiankowych, sernika z wiązówką błotną nazywaną polską wanilią oraz innych smakołyków, które pachną i smakują lasem. Koszt udziału w leśnej uczcie to 350 zł za osobę.
  • Terminy leśnych uczt w wersji standardowej:
   • 2.06 (piątek), godz. 15:00
   • 3.06 (sobota), godz. 15:00
   • 21.07 (piątek), godz. 15:00
   • 22.07 (sobota), godz. 15:00
 • Leśne uczty w wersji wegetariańskiej – na tych ucztach królują najlepszej jakości warzywa, owoce, mazurskie sery oraz jadalne rośliny i kwiaty. Dużą wagę przykładamy do edukacji, więc podczas uczt będziemy dzielić się z Wami wiedzą jak zbierać dzikie rośliny, jak je przerabiać, jak zrobić własne potrawy z wykorzystaniem podagrycznika, krwawnika, pokrzywy, bluszczyka kurdybanka, sosny, świerku oraz różnych jadalnych kwiatów. Podczas tej uczty zjecie m.in. szparagi w sosnowej tempurze, świerkowy hummus, foccacię z pokrzywą, sałatkę ze smażonymi owocami, serem roquefort i sosem na bazie adwokata, pikantne gazpacho pomidorowo-arbuzowe, rybę pieczoną na węglach. Koszt udziału w wegetariańskiej leśnej uczcie to 300 zł za osobę.
  • Terminy leśnych uczt w wersji wegetariańskiej:
   • 29.07 (sobota), godz. 15:00
   • 30.07 (niedziela), godz. 15:00
 • Warsztaty kulinarne „Jedzenie przyprawione lasem” – które z drzew i roślin są jadalne? Kiedy zbierać igiełki sosny i świerku? Jak przygotować sosnowy winegret, hummus z nutką sosnowego aromatu, panierkę sosnową idealną między innymi do szparagów, puder sosnowy perfekcyjny do cappucino, bitej śmietany i przeróżnych deserów? Podczas tych warsztatów dowiecie się jak aromatyczne części drzew i krzewów macerują się z oliwą, octem i alkoholem. Jak mieszać, jak nastawiać nalewki i oliwy, ile czasu potrzebują, by przejść odpowiednim atomatem? Poznacie mnóstwo jadalnych roślin oraz kwiatów. Dowiecie się jak wykorzystywać jadalne rośliny i kwiaty w kuchni. Warsztaty będą podzielone na 3 części: teoretyczną, praktyczną (połączoną z gotowaniem i przyrządzaniem) oraz degustacyjną. Degustacja pyszności będzie trwała do godzin wieczornych i będzie jej towarzyszyć ognisko.
 • Ze względu na sezonowość proponujemy 3 terminy warsztatów, każdy o innej tematyce:
 • 13.05, godz. 13:00 – KWIATY JADALNE (fiołki, bratki, stokrotki, bez lilak, kwiaty forsycji oraz jabłoni i inne)
 • 20.05, godz. 13:00 – JADALNE CHWASTY (bluszczyk kurdybanek, czosnek niedźwiedzi, podagrycznik, krwawnik i inne)
 • 27.05, godz. 13:00 – JADALNE IGIEŁKI (sosna i świerk)
 • Leśne polegiwania – marzysz o tym, żeby ktoś wyniósł twoje łóżko do lasu? Żebyś mógł poleżeć na poduchach w absolutnej ciszy przerywanej jedynie śpiewem ptaków i szumem liści? Marzysz o tym, by gapić się na niebo lub korony drzew? Wdychać zapach lasu? I jeszcze żeby ktoś przyniósł Ci dobrą książkę lub gazetę, aromatyczną kawę i ciacho. Albo przekąski w koszu piknikowym? U nas będziesz mógł poleżeć i odpocząć. Dla wszystkich osób spragnionych polegiwania w lesie szykujemy łóżka z poduchami, biblioteczkę z książkami i trochę smakołyków. Jeszcze będziemy pisać o szczegółach!
 • W sezonie będziemy organizować mnóstwo innych wydarzeń m.in. warsztaty ceramiki, warsztaty aromaterapii, zajęcia jogi, zajęcia oddechowe i medytacyjne, spotkania ze sztuką, leśne słuchowiska. O dokładnych terminach będziemy informować na bieżąco. Do zobaczenia na Mazurach!

Start typing and press Enter to search