Sezon 2021 wystartował. Co organizujemy?

Sezon 2021 wystartował. Co organizujemy?

Sezon 2021 wystartował. Co organizujemy?

W czerwcu zaczęliśmy oficjalnie nasz mazurski sezon przeróżnych atrakcji. Najważniejsze będą oczywiście nasze leśne uczty, które w tym roku będą odbywać się w 3 różnych lokalizacjach (niedaleko Wydmin, w Cierzpiętach oraz Lipowie). Do tego będą również leśne pikniki połączone ze spacerami edukacyjnymi prowadzonymi przez tutejszych leśników. Spacery będą trwały (w zależności od wybranej trasy) ok. 3-4h. W trakcie takiego spaceru na uczestników będzie czekał specjalnie przygotowany leśny piknik, podczas którego będziemy serwować przeróżne kanapki, tarty, sery, owoce. Nie zabraknie pysznej kawy, lemoniady i deseru. 

W tym roku planujemy też mnóstwo warsztatów kreatywnych na świeżym powietrzu, wśród drzew, pod chmurką. Będą to między innymi warsztaty literackie prowadzone przez Marikę Krajniewską, pisarkę, tłumaczkę i scenarzystkę, właścicielkę wydawnictwa Papierowy Motyl, która współpracuje również z Empikiem i Teatrem Muzycznym ROMA. W planach są też warsztaty artystyczne, które poprowadzi Piotr Bogdaszewski, artysta rzeźbiarz, społecznik i organizator przeróżnych przedsięwzięć kulturalnych. Ewelina Szymanowska, właścicielka marek Dusza Mazur oraz Ekoliść – podobnie jak w ubiegłym roku – zrealizuje dla Was warsztaty aromaterapii oraz tworzenia swoich własnych perfum. Anna Khaukhunovich, która jest architektem krajobrazu opowie o permakulturze, czym jest, na czym polega, w jaki sposób zaplanować ogródek permakulturowy. Uczestnicy tych warsztatów nauczą się jak stworzyć mini grządkę zgodnie z zasadami permakultury, a następnie będą mogli stosować tę metodę na swoich balkonach, czy w szklarniach. Planujemy też warsztaty robienia wianków ze świeżych kwiatów i dzikich ziół, które poprowadzi florystka Monika Tarka. Podczas tych warsztatów będzie można wykonać sobie mini sesję zdjęciową. Po drugiej stronie obiektywu stanie Klaudia Mielnicka. Wszystkie warsztaty kreatywne będą połączone z poczęstunkiem. Na stole pojawią się lemoniady, pyszna kawa oraz deser.

W sezonie będziemy organizować również zajęcia jogi oraz pilates w lesie. Będą one trwać 1,5h i będą prowadzone przez doświadczonych instruktorów, a ponieważ uwielbiamy Was karmić, to również planujemy mały poczęstunek i pyszne napoje!

Śledźcie naszą stronę (zwłaszcza rubrykę Aktualności) oraz profil na Instagramie. Informacje na temat najnowszych wydarzeń będziemy ogłaszać z dwu a nawet trzytygodniowym wyprzedzeniem.

Start typing and press Enter to search