Leśne uczty 2022

Leśne uczty 2022

Startujemy z leśnymi ucztami i innymi atrakcjami organizowanymi w ramach projektu LAS RAZ. Zapraszamy Was na Mazury, do maleńkiej, niezwykle malowniczej i sielskiej wsi Sołtmany, która znajduje się niedaleko Wydmin. Tuż obok są dwa przepiękne jeziora: Wydmińskie oraz Sołtmany. Z naszej wsi najbliżej jest do Giżycka, słynnego portu Wilkasy oraz Sztynortu.

Nasze uczty organizujemy w lesie iglasto-liściastym, tuż obok niewielkiej sadzawki. Rosną tu sosny, świerki, brzózki, a las pachnie igliwiem. Nasz drewniany taras, który znajduje się na niewielkim wzniesieniu, został zbudowany w taki sposób, byście mogli oglądać las niejako „z góry”. Wokół Was będzie mnóstwo zieleni, ptaki będą śpiewać, a szum liści będzie towarzyszył mlaskaniu. Tak! Mlaskaniu, bo nasze menu przygotowuje Ewa Michalska, która wcześniej praktykowała m.in. w kopenhaskiej NOMIE oraz Atelier Amaro.

Uczty odbywają się zazwyczaj w soboty lub niedziele, zaczynają się o godzinie 15:00 i trwają minimum do godz. 19:00.

Terminy najbliższych leśnych uczt, na które są jeszcze wolne miejsca to:

  • 18.06 (godz. 15:00, zbiórka w Wydminach pod restauracją „Kuba”)
  • 23.07 (godz. 15:00, zbiórka jak wyżej)

Nasze uczty składają się zazwyczaj z 4 lub 5 dań. Serwujemy dania inspirowane naturą, stawiamy na leśne akcenty i nietypowe aromaty. U nas spróbujecie oliwy sosnowej, masła z pyłkiem pszczelim, rosołu z pokrzywą, niezwykle aromatycznego gulaszu z dzika, sernika z miododajną wiązówką błotną. Zaserwujemy Wam mazurskie sery i ryby. Nasze ubiegłoroczne menu znajdziecie w zakładce MENU. Oczywiście dostępna jest wersja VEGE.

Koszt udziału w uczcie to 350 zł / os.

Zapisy pod adresem: agnieszka.zelazko@gmail.com lub poprzez profile na FB i Instagramie.

PS. Jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące dojazdu lub zakwaterowania, chętnie pomożemy! Sami nie kwaterujemy, ale mamy tu mnóstwo zaprzyjaźnionych miejsc noclegowych i chętnie pomożemy w organizacji. W naszej zakładce NOCLEGI znajdziecie zresztą kilka miejsc, które rekomendujemy. Do zobaczenia na Mazurach!

Start typing and press Enter to search