Co robimy?

Co robimy?

Kochamy LAS i Mazury! Dla nas to jeden z najpiękniejszych rejonów w Polsce. Znany nie tylko z zachwycających jezior, żeglarstwa i innych sportów wodnych, ale również z rozległych terenów zielonych: lasów, ścieżek edukacyjnych, wspaniałych tras rowerowych. Mazury to nie tylko Szlak Wielkich Jezior Mazurskich, ale też nieprzebrane połacie lasów, pełnych grzybów, jagód, przeróżnych jadalnych roślin i ziół. To właśnie dlatego jesteśmy zafascynowani kuchnią, w której łączymy smaki tradycyjne z takimi, których jeszcze nikt nie próbował.

Organizujemy w mazurskich lasach mnóstwo wydarzeń. Naszym sztandarowym pomysłem są leśne uczty, które odbywają się niemalże w każdą sobotę w mazurskim lesie. Na wielkiej polanie pod lasem rozstawiamy stoły, krzesła, leżaki, maleńkie stoliki, czasem parasole i ochronne daszki. Zapraszamy do ucztowania w lesie, wśród zieleni, szumu drzew, śpiewu ptaków. Na świeżym powietrzu, w spokoju, bez pośpiechu. Serwujemy przepyszne dania, które trudno spotkać w jakiekolwiek innej kuchni. Na talerzach gości znajdują się m.in. mazurskie ryby, ekologiczne sery, dziczyzna i inne przysmaki.

Latem zapraszamy też na leśne pikniki, czyli uczty na kocach lub leżakach, w luźniejszej formule, ale wciąż z przepysznym jedzeniem, serwowanym w formie przekąsek, a nie typowego wielodaniowego obiadu. Nasze leśne pikniki są zazwyczaj połączone z całodziennymi wycieczkami edukacyjnymi i stanowią miły przerywnik podczas zwiedzania. Zazwyczaj w takich przypadkach na przemieszczających się z przewodnikiem gości czeka leśna polana z przygotowanym posiłkiem i napojami.

Przez całe lato działa też nasza leśna kawiarenka, którą uruchamiamy zazwyczaj podczas przeróżnych warsztatów kreatywnych. W leśnej kawiarence, na leżakach, ławach lub przy stoliczkach można spróbować nietypowych kaw i deserów. Jest między innymi cappuccino z czekoladą belgijską, chabrem i dziką maliną, standardowa kawa z mlekiem serwowana z pudrem sosnowym lub kawa czarna z delikatną pianką świerkową. Wśród deserów króluje niezmiennie lekki jak chmurka sernik z miododajną rośliną zwaną wiązówką błotną oraz leśnymi owocami.

Latem zapraszamy też na przeróżne warsztaty kreatywne w lesie. Są to nie tylko warsztaty literackie, fotograficzne, malarskie, ale również florystyczne, zielarskie, rękodzielnicze i warsztaty aromaterapii. Wszystkie prowadzone przez zapaleńców z ogromną wiedzą, doświadczeniem i pasją do działania.

Większość naszych atrakcji, które organizujemy w lesie jest powiązana z jedzeniem, smakowaniem, poznawaniem leśnych i roślinnych aromatów. O szczegółach przeczytacie w kolejnych zakładkach.

Wśród najważniejszych atrakcji znajdziecie:

Jak zapisać się na jedno z wydarzeń?

Zobacz jakie pyszności
serwujemy

Start typing and press Enter to search